fbpx
Strona głównaZwierzętaDróbOrganizacje prozwierzęce wzywają do zaostrzenia przepisów dobrostanowych

Organizacje prozwierzęce wzywają do zaostrzenia przepisów dobrostanowych

Ponieważ w Unii Europejskiej trwają prace nad przepisami dotyczącymi dobrostanu zwierząt, organizacje walczące o prawa zwierząt lobbują w sprawie ich zaostrzenia.

– Jeśli sama struktura chowu przemysłowego nie zostanie zmieniona, a zarówno korporacje, jak i decydenci w całej UE nie zobowiążą się do wyższych standardów dobrostanu zwierząt, nie tylko niewinne zwierzęta nadal będą cierpieć, ale także nasze zdrowie, a dobro planety będzie nadal zagrożone – stwierdził Reineke Hameleers, dyrektor Eurogroup for Animals cytowany przez serwis Poultry World.

Postulaty organizacji obejmują m.in. niższe maksymalne zagęszczenie zwierząt w kurnikach, zapewnienie im naturalnego światła, grzęd oraz odpowiednich podłoży.

Naciski nasiliły się po dochodzeniach, które ujawniły złe warunki hodowli brojlerów na fermach dostawców dużych sieci handlowych w Niemczech, Włoszech i Hiszpanii.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.