Oplata kaucyjna za zużyte oleje – trwają prace nad projektem ustawy

Fot. Robert Laursoo, unsplash.com

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii odpowiadając na pismo Krajowej Rady Izb Rolniczych dotyczące planowej zmiany przepisów w zakresie gospodarowania zużytymi olejami i związanej z nim dodatkowej opłaty kaucyjnej, informuje, że w chwili obecnej w dalszym ciągu prowadzone są prace związane z przygotowaniem finalnej wersji przedmiotowego projektu.

– Analizujemy w tym momencie m.in. przekazane uwagi przedsiębiorstw zajmujących się obrotem produktami smarowymi/olejowymi, a także analizujemy wpływ pandemii COVID-19 na nasz projekt, m.in. w zakresie wprowadzenia kwestii ew. opłaty kaucyjnej (depozytowej). Analizowane są także szczegóły organizacyjne i techniczne związane z praktycznym wdrożeniem ww. rozwiązań w codziennym funkcjonowaniu wszystkich podmiotów, którzy mają do czynienia z obrotem produktami smarowymi i olejem opadowym – mówi Anna Kornecka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Czytaj także: Opłata kaucyjna uderzy w rolników?

Jak podkreśla resort rozwoju, z uwagi na istotność planowanej legislacji, przyjęcie projektu przez rząd, a następnie parlament, przyjęcie przedmiotowej regulacji, będzie poprzedzone szerokimi konsultacjami publicznymi, w tym z udziałem branży.

– Zakończenie prac nad projektem i przekazanie projektu do konsultacji publicznych jest obecnie wstępnie planowane w III kwartale obecnego roku – podsumowuje wiceminister Kornecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności