fbpx
Strona głównaWiadomościNa ochronę obszarów i gatunków cennych przyrodniczo

Na ochronę obszarów i gatunków cennych przyrodniczo

Od 2 do 31 stycznia 2018 r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie prowadził nabór wniosków o dofinansowanie ochrony obszarów i gatunków cennych przyrodniczo. Jak udało się nam ustalić nabór dotyczył będzie zadań, które będą realizowane od 2019 r. przez Generalną i regionalne Dyrekcje Ochrony Środowiska.


Zakres tematyczny naboru obejmuje: opracowanie planów ochrony rezerwatów przyrody, prowadzenie działań ochronnych w rezerwatach przyrody realizowanych na podstawie zatwierdzonych planów ochrony, a także przeciwdziałanie szkodom powodowanym przez gatunki chronione (wymienione w art. 126 ustawy o ochronie przyrody).

Nabór odbywa się w ramach krajowego programu priorytetowego pn. Ochrona i przywracanie różnorodności biologicznej Część 1) Ochrona obszarów i gatunków cennych przyrodniczo, na który Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zarezerwował 23,6 mln zł na lata 2018-2020. Beneficjentami tego instrumentu finansowego są państwowe jednostki budżetowe, a ściślej – Generalna i regionalne Dyrekcje Ochrony Środowiska.

Źródło: NFOŚ i GW

 

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.