Wnioski o wapnowanie gleb wymagają usprawnienia

Rozsiewacze wapna również mogą być wielofunkcyjne - w wielu przypadkach da się je przystosować do nawożenia NPK, a czasem nawet bywają wyposażone w funkcje rolnictwa precyzyjnego.

Krajowa Rada Izb Rolniczych apeluje do prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  o przeanalizowanie możliwości usprawnienia składania wniosku o wsparcie wapnowania regeneracyjnego gleb w ramach Programu priorytetowego „Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie”.

– Obecnie do wniosku należy dołączyć oryginał opłaconej faktury, który zostanie zwrócony rolnikowi dopiero po wypłaceniu należności przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jest to kłopotliwe dla rolników, ponieważ zasadniczo oryginały faktur powinny być przechowywane u rolnika w celu okazania przy ewentualnej kontroli np. skarbowej czy z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – mówi Wiktor Szmulewicz, prezes KRIR.

Izby rolnicze proponują , aby oryginalne faktury po ostemplowaniu pieczęcią z informacją o uzyskanym dofinansowaniu ze środków WFOŚiGW, były zwracane rolnikowi, a kserokopia faktury byłaby dołączona do wniosku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności