fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistych"Obrady okrągłego stołu rolniczego zakończyły się niczym, rolnicy już jadą pod Ministerstwo...

“Obrady okrągłego stołu rolniczego zakończyły się niczym, rolnicy już jadą pod Ministerstwo Rolnictwa”

Nie wszyscy są usatysfakcjonowani przebiegiem dzisiejszych obrad w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczących problemu załamania się polskiego rynku zbóż. 

– Spotkanie po ponad 5 godzinach zakończyło się świstkiem, dokumentem, który wygląda jakby napisał go przedszkolak. I to nie jest żadne porozumienie – to jest podsumowanie okrągłego stołu rolniczego podpisane przez premiera Kowalczyka. Ja wam powiem – tutaj nie padły żadne ustalenia. Premier po około półtorej godzinie rozmowy przedstawił swoje pomysły, słuchał naszych propozycji i podsumowanie zapadło na podstawie tych jego propozycji, które powiedział jakoś przed 15. To jest skandal. Zobaczcie: wznowienie kontroli na granicy. Do czasu otrzymania wyniku badania transportu transport zostaje wstrzymany,  czyli do tej pory nie było badań na granicy […]. Premier uciekł przed chwilą. Nie pozwolił wziąć tutaj telefonów, komputerów żebyśmy nie mieli łączności – narzekał Michał Kołodziejczak.

– 600 milionów z budżetu krajowego dla producentów pszenicy i kukurydzy. Była o tym mowa od kilku dni, to żadne odkrycie Ameryki. Rząd RP wystąpi do Komisji Europejskiej o przywrócenie ceł na zboże z Ukrainy, a gdzie są cła na inne produkty? Tylko na zboże? Gdzie są warzywa, owoce miękkie, z którymi za chwilę będzie problem? Zostajemy, nikt nie wychodzi – deklarował Kołodziejczak.

– Wiem, że już pierwsi rolnicy jadą tutaj pod Ministerstwo, a pierwsi już stoją z banerami pod Ministerstwem. Obrady okrągłego stołu rolniczego skończyły się niczym – uznał Kołodziejczak.

3 KOMENTARZE

  1. Lobbyści z PiS-u ! Za kim i za czym lobbujecie ? Kto za wami stoi ? Marzy się wam imperium jak putinowi ! Kowalczyk chłop Morawiecki bankier i Ziober szeryf oraz Rydzyk klawisz chcą rządzić niepodzielnie w miasteczku Western Poland. Musimy wybrać 7 wspaniałych do obrony uciskanych meksykańsko-polskich obywateli. Wszystkich robią w wała.

  2. PiS się obudził że magazyny pełne,a kto nalegał w Kijowie aby eksport szedł jak najszybciej kto buduje wąskie tory czy rurociąg na olej z Ukrainy do Polski.Dzisiaj udają niewinnego.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.