fbpx
Strona głównaUprawaO rolnictwie ekologicznym na konferencji online Kujawsko-Pomorskiego ODR w Minikowie

O rolnictwie ekologicznym na konferencji online Kujawsko-Pomorskiego ODR w Minikowie

W najbliższych dniach odbędą się dwa ciekawe wydarzenia online, których głównym organizatorem jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

„Rolnictwo ekologiczne – nowe perspektywy i wyzwania”  to temat konferencji online, która odbędzie się 30 listopada b.r. Organizatorami są K-PODR w Minikowie oraz WFOŚiGW w Toruniu. Początek konferencji wyznaczony jest na godzinę 9.00.

Program spotkania obejmuje 3 wykłady:

9:15 – 10:15 „Ustawa o rolnictwie ekologicznym i produkcji ekologicznej- co każdy producent powinien wiedzieć” – prelegentem będzie Małgorzata Waszewska GIJHARS

10:15 – 11:15 „Od pola do stołu – ekologiczna produkcja roślinna w myśl obowiązujących przepisów prawnych” – zagadnienia z tym związane przedstawi dr Justyna Wasilewko

11:30 – 12:15 „Interwencja rolnictwo ekologiczne” – głos zabierze przedstawiciel MRiRW

Po prelekcjach przewidziane są dyskusje z udziałem uczestników. Zainteresowani mogą rejestrować się na konferencję przy użyciu linku https://kpodr.clickmeeting.com/konferencja-ekologiczna-rolnictwo-ekologiczne-nowe-perspektywy-i-wyzwania/register

Natomiast 1 grudnia 2022 r. w godzinach 10.00 – 11.15 na  platformie edukacyjnej ClickMeeting odbędzie się szkolenie nt. „Prowadzenie przetwórstwa w ramach działalności marginalnej, lokalnej i ograniczonej (MLO)”. Szkolenie skierowane jest głównie do rolników i mieszkańców obszarów wiejskich planujących rozpoczęcie działalności MLO.

Główne zagadnienia związane z MLO: warunki prowadzenia działalności marginalnej, lokalnej i ograniczonej, procedurę rejestracji zakładów MLO przez właściwego powiatowego lekarza weterynarii, wymagania z zakresu bezpieczeństwa żywności dla zakładów prowadzących działalność MLO omówi lek. wet. Barbara Biały, Wojewódzki Inspektor Weterynaryjny z Woj. Inspektoratu Weterynarii w Bydgoszczy.

Aby uczestniczyć w szkoleniu należy zarejestrować się klikając w link: https://kpodr.clickmeeting.com/prowadzenie-przetworstwa/register

Zapisy trwają do 30.11.2022 r.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.