fbpx
Strona głównaSensacjeNiezwykły ciągnik mknie po śniegu i błocie niczym poduszkowiec

Niezwykły ciągnik mknie po śniegu i błocie niczym poduszkowiec [video]

W sieci znaleźliśmy ciekawe nagranie przedstawiające ciągnik rolniczy z dość nietypowym układem jezdnym, dzięki któremu w świeżym, “kopnym” śniegu porusza się on zupełnie bezproblemowo.

W owym ciągniku standardowy kołowy układ jezdny zastąpiły dwa spiralne walce, które pierwsze dzięki zaokrągleniom w przedniej części bardzo dobrze przebijają śnieg, a spirala, która stanowi bieżnik pozwala na sprawne poruszanie się. Walce pozwalają też na osiągnięcie dużej powierzchni kontaktu z podłożem, dzięki czemu momentami można odnieść wrażenie, że ciągnik zamiast się zapadać “faluje” po powierzchni niczym poduszkowiec. Nagranie pochodzi prawdopodobnie z USA.

W opisie filmu pojawiło się nawiązanie do trwającej za naszą wschodnią granicą wojny rosyjsko-ukraińskiej i słynnych już “brygad traktorowych”: Myśl o wyjeździe na Ukrainę i dołączeniu do Ukraińskiej Brygady Traktorowej. Ta rzecz świetnie sprawdza się również w błocie.

Zobacz także: Rosjanie w ramach napaści na Ukrainę obrali nowy cel – maszyny rolnicze

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.