fbpx
Strona głównaSensacjeKolejny ukraiński traktor wjechał na minę. Dwóch rolników w szpitalu

Kolejny ukraiński traktor wjechał na minę. Dwóch rolników w szpitalu

1 marca pod wsią Archanhelske w rejonie berysławskim na Ukrainie ciągnik rolniczy najechał na polnej drodze na minę.

Jak informuje telewizja Biełsat, na miejsce zdarzenie wysłano zastęp 2. Państwowego Posterunku Ratowniczo-Gaśniczego z miasteczka Wysokopilla. Płonący traktor został ugaszony, a strażacy udzielili pomocy dwóm poszkodowanym, którzy później zostali przetransportowani ambulansem do szpitala.

Co ciekawe, strażacy z Wysokopilli podczas akcji korzystali z wozu marki Jelcz z polskim napisem “Straż”. To prawdopodobnie jeden ze 150 pojazdów strażackich przekazanych Ukrainie przez PSP i OSP na początku wojny.

Z oficjalnie podawanych informacji wynika, że od 24 lutego 2022 roku ukraińscy pirotechnicy rozminowali 79 980 hektarów ziemi, usuwając 327 180 min i niewybuchów, w tym 2 187 bomb lotniczych. Tę pracę wykonali w ramach 45 868 zmian.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.