Nie tylko babka ziemniaczana

W najbliższą niedzielę – 27 sierpnia o godzinie 11 w centrum Moniek (województwo podlaskie) odbędzie się kolejna edycja ,,Jarmarku Produktów Tradycyjnych i Lokalnych”.

Celem imprezy organizowanej Starostwo Powiatowe w Mońkach jest  przede wszystkim rozwój i promocja lokalnych producentów i wytwórców tradycyjnej ekologicznej żywności, dlatego Jarmark będzie miał charakter wystawienniczy, edukacyjny i kulturalny produktów. Organizatorzy z myślą o gościach  jarmarku oprócz degustacji i sprzedaży regionalnych smakołyków  przygotowali również mnóstwo atrakcji m.in.: występ lokalnych zespołów ludowych, konkurs na najsmaczniejszą potrawę czy mistrzostwa w jedzeniu babki ziemniaczanej i wiele innych.

W ubiegłych latach Jarmark cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a od 2014 roku stoiska odwiedza kilka tysięcy osób. Dodatkowo każdy z wystawców będzie mógł zdobyć cenne nagrody uczestnicząc w konkursach tj.: najsmaczniejsza potrawa Powiatu Monieckiego i najładniejsze rękodzieło – informuje Starostwo Powiatowe w Mońkach.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Mońkach