fbpx
Strona głównaTechnikaMcCormick X5.085; 75-konny ciągnik prawie jak 90-konny i ambitne cele ARGO Tractors...

McCormick X5.085; 75-konny ciągnik prawie jak 90-konny i ambitne cele ARGO Tractors na polskim rynku

Podczas wystawy Agro Show 2021 na stoisku koncernu ARGO Tractors pojawiły się m.in. nowe ciągniki McCormick X5.085 o mocy 75 koni mechanicznych, które wedle zapewnień producenta mają stawać w szranki z 90-konnymi ciągnikami konkurencji. Jak to możliwe? M.in. o tym oraz o ambitnych planach dotyczących marek McCormick i Landini rozmawialiśmy z Dariuszem Wilanowskim reprezentującym koncern ARGO Tractors.

Nowy ciągnik spełnia najnowszą normę emisji spalin Stage V, jednak osiągnięto ją bez wykorzystania układu SCR. Silnik FPT cechuje się bardzo dobrą charakterystyką, osiąga bowiem aż 375 Nm.

Ciągniki bazują na prostej, mechanicznej przekładni z mechanicznym rewersem z 24 przełożeniami do przodu i tyloma do tyłu, jednak opcjonalnie przekładnia może dysponować biegami pełzającymi. Tradycyjnie bliźniacze modele można znaleźć w portfolio firmy Landini.

Nowe ciągniki to jednak nie wszystko, bowiem czekają nas także duże zmiany w sieci dealerskiej marek McCormick i Landini. Koncern ARGO Tractors rozpoczął bowiem restrukturyzację sieci dealerskiej, co w perspektywie trzyletniej ma zaowocować 5-procentowym udziałem w polskim rynku.

2 KOMENTARZE

  1. Jestem użytkownikiem Landini ego i przekonałem się że ciągniki tej marki są przyzwoitym sprzętem ale sieć dealerska to totalna porażka, brak dostępu do serwisu i wsparcia technicznego, po 7 latach pracy ciągnikiem zaczynają się usterki których nie na komu naprawić.

  2. Oprócz mocy i momentu obrotowego w ciągnikach rolniczych liczy się jeszcze masa, ten mccormik waży chyba koło 3,6 t ja mam steyr multi 4095 o mocy 99 km i waży 5.1 t także myślę że to porównanie do ciągników 90 konnych jest mocno przesadzone

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.