Legenda polskiej wsi

Ciągnik Ursus C-380, jeden z modeli odnowionej legendarnej serii znanej każdemu polskiemu rolnikowi w sierpniu 2016 roku został liderem wśród najczęściej rejestrowanych ciągników w kraju.


Rodzina ciągników serii „C” to legenda polskiej wsi.  Są one flagowymi produktami Ursusa. Obecnie znajdują się wśród najlepiej sprzedających się modeli z naszej oferty. Spełniają wszystkie oczekiwania nowoczesnego gospodarstwa rolnego, posiadają konkurencyjne parametry techniczne i kosztowe –  mówi  Karol Zarajczyk, prezes spółki Ursus S.A.

Od początku 2016 r. Ursus odnotował blisko 50% wzrost sprzedaży nowych ciągników, zwiększając tym samym udział w rynku do 7,2%. Oznacza to, że lubelski producent jest liderem wzrostów w branży od początku roku. Jako jedyny spośród 10 największych firm działających w kraju zanotował wzrost rejestracji nowych ciągników w okresie styczeń-sierpień br. Przy utrzymaniu obecnej sytuacji na rynku i wsparciu dopłatami z programu PROW na lata 2014-2020, spółka liczy na osiągnięcie 15% udziału do końca 2017 r.

Źródło: Ursus S.A.