fbpx
Strona głównaFirmy i produktyKubota L2501 – następca najpopularniejszego japońskiego ciągnika

Kubota L2501 – następca najpopularniejszego japońskiego ciągnika

Nie tylko polscy sadownicy upodobali sobie Kubotę L5040 za prostotę i niezawodność. Ten uniwersalny ciągnik każdego roku znajdował rzeszę zadowolonych użytkowników i był wykorzystywany zarówno w pracach rolniczych, jak i komunalnych. Kubota na targach Agro Show 2018 w Bednarach zaprezentowała następcę tego najpopularniejszego japońskiego ciągnika, czyli model Kubota L2501.

Ciągnik Kubota L2501 przeszedł szereg zmian wpływających na wygodę oraz wydajność użytkowania. Przede wszystkim, Kubota uzyskała homologację na kabinę produkowaną przez renomowanego polskiego producenta. Co więcej, ciągnik otrzymał odświeżoną tablicę przyrządów i wiele istotnych zmian. Teraz użytkowanie ciągnika Kubota L2501 będzie jeszcze wygodniejsze, a wszystkie istotne parametry pracy maszyny są widoczne na pierwszy rzut oka.

Lider sadów w nowej odsłonie

– Ciągnik L2501 to w dalszym ciągu maszyna dla użytkowników, którzy cenią prostotę. Mechaniczny wtrysk paliwa, brak filtra DPF i sprawdzona, bezawaryjna jednostka napędowa to jedna z głównych zalet nowego modelu. Żeby zachować tę nieskomplikowaną konstrukcję i spełnić wymagania najnowszych unijnych przepisów, Kubota zmniejszyła moc ciągnika do 49 KM, zachowując wydajność poprzedniej generacji – mówi Andrzej Sosiński, Manager ds. Marketingu marki Kubota.

Jednostka napędowa, w którą wyposażono model L2501 to oszczędny i cichy silnik Diesla z turbodoładowaniem. Ceniony za wysoką kulturę pracy silnik optymalnie wykorzystuje całą dawkę paliwa dzięki wydajnemu układowi wtrysku pośredniego. Parametry pracy silnika pozwalają na wykorzystanie maszyny w wielu pracach, zarówno sadowniczych, jak i rolniczych. Niewielkie rozmiary i zwinność pozwalają ponadto na wykorzystanie ciągnika Kubota L2501 w pracach związanych z utrzymaniem terenów zielonych, odśnieżaniem czy innych zastosowaniach komunalnych.

Wszechstronny i dostępny

W samym 2017 roku zarejestrowano 190 ciągników Kubota L5040. Natomiast od początku obecności tego modelu na rynku, w Polsce zarejestrowano ponad 1400 egzemplarzy, co stawia Kubotę L5040 w czołówce traktorów najchętniej wybieranych przez polskich odbiorców. Ciągnik Kubota L2501 jest już dostępny u polskich dilerów marki Kubota w ofercie promocyjnego finansowania fabrycznego Kubota Finance.

Źródło: Kubota

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.