Królowa Mleka 2017

20-letnia Karolina Matusiak z Kutna (woj. łódzkie) została Królową Mleka 2017.  Jej kadencja oficjalnie rozpocznie się 1 stycznia 2017 roku, koronacja zaś odbędzie się 16 listopada, w dniu otwarcia Targów Mleczarskich Mleko-Expo 2016 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Wybory  Królowej Mleka odbyły się 24 października w siedzibie Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich  Zw. Rew w Warszawie.

Karolina Matusiak urodziła się w kwietniu 1996 roku w Kościerzynie, dorastała w Kutnie, w województwie łódzkim, w środowisku rolniczym. Rodzice studiowali kierunki rolnicze. Rodzina od pokoleń zajmuje się rolnictwem, głownie w zakresie produkcji mleczarskiej, także wytwarzanej w sposób ekologiczny. Karolina jest studentką Szkoły Głównej Handlowej i mieszka w Warszawie.

Organizatorem „Królowej Mleka” jest Fundacja Promocji Zdrowego Żywienia PROCIBUS. Patronami tego projektu są ministerstwa rolnictwa i zdrowia oraz organizacje branżowe. Działalność „Królowej Mleka” częściowo finansowana jest ze środków Funduszu Promocji Mleka. Natomiast KZSM Zw. Rew.  jest partnerem strategicznym konkursu Królowa Mleka.

Źródło: KZSM Zw. Rew.