fbpx

Krokodyle mięso zamiast wieprzowiny

Tego typu urozmaicenia w diecie są jak najbardziej możliwe, co prawda nie w naszym kraju, ale w Tajlandii już tak. Dzieje się tak ze względu na znaczne rozszerzanie się ASF w tym kraju, a co za tym idzie mocny spadek pogłowia świń i wysokie ceny wieprzowiny.

Popularność mięsa z krokodyla rośnie wśród tajlandzkich konsumentów wraz ze wzrostem cen wieprzowiny. Tajscy konsumenci zwracają się w stronę mięsa krokodyla, jako alternatywnego źródła białka, po tym, jak cena wieprzowiny gwałtownie wzrosła z powodu rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń (ASF) w tym kraju.

Jedna z farm krokodyli opublikowała na swoim Facebooku w poniedziałek post, oferując mięso krokodyli od 70 jenów/kg. Wpis zebrał ponad 4100 polubień i prawie 2000 komentarzy.

Internauci wyrazili zainteresowanie spróbowaniem egzotycznego mięsa, ponieważ cena jest znacznie niższa niż wieprzowiny, która obecnie kosztuje ponad 200 jenów/kg. Farma, jak i ci, którzy próbowali tego mięsa, potwierdzili, że smakuje podobnie do kurczaka.

Tymczasem inna farma krokodyli w Nakhon Pathom, prowincji położonej na zachód od Bangkoku, również poinformowała, że coraz większa liczba konsumentów wykazuje zainteresowanie mięsem krokodyli i kupuje je jako substytut wieprzowiny.

McHale - baner
Danko baner marzec 2024
Bayer - baner
Advertisement

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.