fbpx

Każdy może się wypowiedzieć na temat dyrektywy azotanowej

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że 1 grudnia 2023 r. Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje publiczne w zakresie “dyrektywy azotanowej”. Głos w tej sprawie może zabrać każdy na specjalnie poświęconej temu stronie internetowej.  

Komisja Europejska rozpoczęła 1 grudnia 2023 r. konsultacje publiczne w zakresie oceny dyrektywy Rady z 12 grudnia 1991 r. dotyczącej ochrony wód przed zanieczyszczeniami powodowanymi przez azotany pochodzenia rolniczego tzw. dyrektywy azotanowej. W trakcie oceny przeanalizowane zostaną cele dyrektywy azotanowej w kontekście współczesnych wyzwań związanych z rolnictwem, bezpieczeństwem żywnościowym oraz zmieniającymi się warunkami środowiskowymi i klimatycznymi – informuje Krajowa Rada Izb Rolniczych. Rolnicy mogą m.in. powiedzieć, czy dyrektywa azotanowa pomoże im w dostosowaniu się do zmieniających się warunków klimatycznych, czy należy wprowadzić jakieś uproszczenia, zmniejszyć obciążenia i koszty związane z wdrażaniem tej dyrektywy.  

Samasz loteria - baner

Kwestionariusz, w którym można się wypowiedzieć, znajduje się na stronie Komisji Europejskiej pod adresem: https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/14051-The-protection-of-waters-against-pollution-caused-by-nitrates-from-agricultural-sources-Evaluation_pl 

Konsultacje publiczne potrwają do 8 marca 2024 r. 

źródło: KRiR 

Baner Bayer Roundup
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.