fbpx
Strona głównaFirmy i produktyJohn Deere – GreenShield dla maszyn używanych

John Deere – GreenShield dla maszyn używanych

John Deere wprowadza nowy program ochrony serwisowej dla maszyn używanych o nazwie „GreenShield”, który sprawi, że właściciel maszyny, który zdecyduje się na wykupienie dodatkowej ochrony, nie będzie ponosił kosztów napraw w trakcie jego obowiązywania.

– Oprócz tego, że sprzedajemy nowe maszyny, trzeba podkreślić znaczenie rynku maszyn używanych. Maszyn tych, które są już na rynku od kilku lat, albo takich, które zostały zaimportowane, jako maszyny używane roczne lub dwuletnie, jest bardzo dużo, zdecydowanie więcej niż takich, które sprzedajemy jako nowe. W związku z tym, próbujemy znaleźć rozwiązanie również dla tych klientów, którzy dysponują takimi maszynami używanymi. Nasza propozycja nazywa się ,,GreenShield’’ – zielona tarcza – mówi Mariusz Zieliński z John Deere Polska.
Na czym polega?

Tarcza ochronna dla Twojej maszyny

Program GreenShield to dodatkowa ochrona serwisowa maszyny, która zapewnia klientowi bezpieczeństwo pracy i brak ponoszenia kosztów napraw w trakcie obowiązywania ochrony.

Program obejmuje ciągniki, kombajny, sieczkarnie oraz opryskiwacze samojezdne. W przypadku ciągników do udziału w programie kwalifikują się modele nie starsze niż 5 lat, które przepracowały nie więcej niż 5000 godzin. W przypadku kombajnów, sieczkarni i opryskiwaczy, nie starsze niż 5 lat i mają przepracowane nie więcej niż 1 500 godzin na młocarni lub bębnie tnącym.

– Jest to program, dostosowany do wszystkich maszyn, które są po okresie gwarancyjnym, bądź w momencie zakupu nie mogły być objęte naszym sztandarowym programem ochrony producenta o nazwie PowerGard. Jeśli więc klient nie zdecydował się przy zakupie maszyny za zakup pakietu PowerGard, może wykupić ochronę GreenShield – podkreśla Mariusz Zieliński z firmy John Deere.

Jak działa program?

W pierwszym etapie maszyna jest sprawdzana w ramach przeglądu Expert Check. Eksperci przeprowadzą szczegółową kontrolę i diagnostykę techniczną oraz ocenią podzespoły elektroniczne, hydrauliczne i mechaniczne maszyny. Ponadto, klient otrzyma wyczerpujący raport na temat jej stanu. Po przeprowadzonym szczegółowym przeglądzie, nastąpi naprawa lub wymiana naprawa zużytych podzespołów oraz części. Po tym etapie maszyna otrzyma certyfikat „John Deere Premium Certified”, który będzie świadczył o zakwalifikowaniu sprzętu do programu GreenShield.

– Ochrona w ramach GreenShield może obejmować okres dwóch lat i dwóch tysięcy godzin w zależności od typu maszyny. Istotne jest, aby w trakcie obowiązywania ochrony serwisowej właściciel maszyny dokonywał przeglądów i napraw maszyny u swojego dealera, z którym może podpisać kontrakt obsługowy– mówi Dominik Ratajczak z John Deere Polska.

Dwie opcje do wyboru

W ramach programu GreenShield dostępne są dwie opcje ochrony serwisowej do wyboru: GreenShield Power oraz GreenShield Plus. Pierwsza z nich obejmuje: jednostkę silnika, układ wydechowy z regulacją wydechu, system paliwowy, przekładnia , układ napędowy oraz układ sterowania skrzynią biegów. Natomiast w skład bardziej rozbudowanej wersji z Plusem, wchodzą jeszcze systemy hydrauliczne oraz części elektroniczne.

John Deere oferuje również możliwość zakupu maszyny ze statusem „John Deere Premium Certified” w specjalnym finansowaniu JD Financial, którego programy dedykowane na maszyny używane z certyfikatem GreenShield będą zdecydowanie atrakcyjniejsze niż finansowanie komercyjne. Kilka ciągników z tym właśnie certyfikatem, będzie można zobaczyć na stoisku John Deere podczas tegorocznej wystawy Agro Show 2018, która w dniach 20-23 września odbędzie się w podpoznańskich Bednarach.

Źródło: John Deere

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.