Jarosław Kaczyński nie wycofa się z “piątki dla zwierząt”

Wczoraj wielu odetchnęło z ulgą czytając doniesienia o możliwości zamrożenia czy też zatrzymania prac nad “piątką Kaczyńskiego”. Nadzieje rozwiała rzeczniczka PiS, Anita Czerwińska.

– Bardzo prawdopodobne, że tzw. piątka dla zwierząt po uchwaleniu senackich poprawek w ogóle nie będzie rozpatrywana przez Sejm – informował senator PiS Jan Maria Jackowski na antenie radia Wnet.

Wczoraj wieczorem Anita Czerwińska poinformowała jednak na Twiterze, że Prawo i Sprawiedliwość nie wycofuje się z “piątki dla zwierząt”:

Wszystko wskazuje na to, że przed przeciwnikami ustawy jeszcze długa droga, aby złamać upór rządu w sprawie tej nieszczęsnej nowelizacji. Jakie są prawdziwe intencje polityków Prawa i Sprawiedliwości, tego dokładnie nie wiemy; mamy sprzeczne informacje. Być może grają na zwłokę, aby złamać opór rolników i uniemożliwić im protesty, wykorzystując kolejne, zapowiadane już obostrzenia związane z epidemią koronawirusa.

Tymczasem dziś o godz. 12 kolejny protest w Warszawie, tym razem samochodowy.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności