fbpx

Jak wykorzystać teledetekcję w rolnictwie przyszłości?

Już 14 czerwca br. o godz. 14 odbędzie się webinar pt. „Rolnictwo przyszłości a teledetekcja”, na który zaprasza Instytut Lotnictwa, Dział Teledetekcji. Czy rolnictwo precyzyjne może być odpowiedzią na wyzwania rolników? Jak zoptymalizować koszty upraw i nie stracić na Zielonym Ładzie? Poznaj korzyści z wdrożeń usług teledetekcyjnych dla precyzyjnego rolnictwa.

– Obecnie rolnictwo stoi przed wyzwaniem polegającym na koniecznością wdrażania założeń Europejskiego Zielonego Ładu. Każdy przedsiębiorca rolny szuka sposobów by wdrożenie dobrych dla środowiska praktyk nie odbyło się kosztem dochodowości biznesu. Wyjściem z tej sytuacji mogą być nowoczesne technologie teledetekcyjne dla rolnictwa nad którymi pracujemy w Łukasiewicz – Instytucie Lotnictwa – informują organizatorzy.

Samasz loteria - baner

W imieniu organizatorów zapraszamy na webinar, podczas którego przedstawione zostaną technologiczne rozwiązania dla rolnictwa przyszłości:

Pokażemy wybrane projekty, nad którymi pracujemy w Łukasiewicz – Instytucie Lotnictwa w Dziale Teledetekcji, które mogą przyczyniać się do większych plonów, mniejszego zużycia nawozów i środków ochrony roślin.

Przedstawione zostaną również innowacyjne urządzania i pomiary z wykorzystaniem dronów i danych satelitarnych, które mogą wesprzeć rolników w dostosowaniu się do wymogów Zielonego Ładu wskazując precyzyjnie części upraw, potrzebujących nawożenia, nawodnienia i odchwaszczenia.

Firmy produkujące i dystrybuujące urządzanie z zakresu rolnictwa precyzyjnego będą mogły zapoznać się z najnowszymi trendami technologii agrarnych.

Innowacyjne technologie określane nazwą rolnictwo precyzyjne, zmieniają cały sektor, a zatem zapraszamy:

– przedsiębiorców i producentów rolnych upraw polowych i szklarniowych,

– producentów maszyn rolniczych i elektronicznych urządzeń dla rolników;

– producentów nawozów i środków ochrony roślin,

– firmy otwarte na wdrożenia innowacyjnych technologii rolniczych,

– przedstawicieli państwowych instytucji wspierających rolnictwo.

Link do rejestracji na webinar: https://iawl.edu.pl/przyszlosc-rolnictwa-i-teledetekcja/

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.