fbpx
Strona głównaZwierzętaDróbGrypa ptaków w gospodarstwie utrzymującym prawie 220 tysięcy kur

Grypa ptaków w gospodarstwie utrzymującym prawie 220 tysięcy kur

36. w tym roku ognisko grypy ptaków zlokalizowano w miejscowości Fałkowice w woj. opolskim. Próbki do badań laboratoryjnych zostały pobrane 6 grudnia 2022 r.

Jak dotąd to największe ognisko grypy ptaków w Polsce w tym roku; w gospodarstwie utrzymywanych jest 219 379 kur niosek. Inspekcja weterynaryjna wprowadza obecnie środki zwalczania choroby wynikające z przepisów prawa krajowego i unijnego.

– Na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej od dnia 1 stycznia do 7 grudnia 2022 stwierdzono 36 ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) u drobiu oraz 31 ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) u ptaków dzikich. Poprzednie, tj. 35 w 2022 r. ognisko HPAI u drobiu zostało stwierdzone 21 września 2022 r. w woj. łódzkim, a ostatnie ognisko u ptaków dzikich stwierdzono 6.12.2022. w woj. kujawsko-pomorskim – informuje GIW.

1 KOMENTARZ

  1. Jeszcze większe fermy trzeba budować. Im większe stado tym później większy ubój z racji chorób. Może czas zacząć myśleć i nie robić takich obozów dla zwierząt.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.