fbpx

Ekstremistyczne prorosyjskie grupy uderzają w sektor drobiarski 

Krajowa Rada Drobiarstwa-Izba Gospodarcza apeluje o jedność środowiska drobiarskiego w związku z działaniami ekstremistycznych grup uderzających w branżę. Wg informacji medialnych grupy te są finansowane przez Rosję. 

“Nasz sektor został ostatnio wybrany jako cel działań, które zdają się być zorganizowaną próbą destabilizacji. Te działania są prowadzone przez grupy o charakterze ekstremistycznym, związane z byłym liderem Partii Przebudzonych Konsumentów. Doniesienia medialne określają tę byłą partię jako jawnie prorosyjskie ugrupowanie (https://www.rp.pl/polityka/art37835271-tajne-finanse-prorosyjskiej-partii)” – informuje KRD-IG w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej. Grupy te wykorzystują media społecznościowe rozprzestrzeniając fałszywe informacje mające na celu podważenie zaufania do produktów oferowanych przez drobiarzy oraz samego środowiska.  

Samasz loteria - baner

Ekstremiści, finansowani prawdopodobnie przez Rosję, nie ograniczają się do dezinformacji, sięgając również po groźby wobec hodowców i pracowników branży drobiarskiej. W opinii Krajowej Rady Drobiarstwa-Izby Gospodarczej takie działania wpływają negatywnie na reputację sektora co może osłabić zaufanie zarówno konsumentów jak i partnerów handlowych.  

W związku z tą sytuacją “KRD-IG rekomenduje, aby cała branża pozostawała czujna w obliczu opisanych działań i była przygotowana na komunikację z mediami oraz społecznością w celu wyjaśnienia faktów i obalenia dezinformacji. Jest to priorytet, aby zminimalizować potencjalne negatywne skutki tych działań i zapewnić trwałość oraz stabilność naszej branży w obliczu prób destabilizacji prowadzonych przez wspomniane grupy ekstremistyczne”. 

źródło: KRD-IG 

Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.