fbpx

Rosjanie nie są już właścicielami Versatile. Kanadyjska marka trafia w ręce Turków

Przygoda rosyjskiego Rostselsmasha z kanadyjską firmą Buhler Industries trwała 16 lat licząc od 2007 roku, kiedy to Rosjanie wykupili kontrolny pakiet akcji tej kanadyjskiej firmy. Do tego w 2022 dołożyli brakujące niecałe 17 proc. i posiadali blisko 97 proc. udziałów. Obecnie ta historia dobiegła końca, gdyż nowym właścicielem została turecka firma Basak, spółka-córka ASKO Holding.

Jak informuje spółka Buhler Industries w komunikacie z 20 grudnia br. transakcja ta stanowi znaczący krok naprzód dla Spółki, ponieważ stara się ona wzmocnić swoją pozycję w branży rolniczej i kontynuować swoje zaangażowanie w świadczenie rolnikom i dealerom wysokiej jakości sprzętu rolniczego.

Samasz loteria - baner

– Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z ASKO Holding. Wierzymy, że głębokie zrozumienie i zaangażowanie ASKO Holding w branżę sprzętu rolniczego pomoże Spółce w osiągnięciu jej ogromnego potencjału w zakresie przyszłego wzrostu i innowacji – powiedział Grant Adolph, dyrektor operacyjny Buhler Industries.

Z kolei prezes ASKO Holding Sami Konukoglu dodaje, że inwestycja w Buhler Industries to kolejny krok naprzód w ekspansji ASKO Holding na rynek północnoamerykański. Buhler Industries i jej marki, Versatile i Farm King, mają długą historię i dziedzictwo w branży rolniczej i dlatego turecka spółka liczy na znaczne korzyści takiego przejęcia.

Zgodnie z warunkami Umowy, Başak Traktör zgodził się nabyć 24 184 586 Akcji, co stanowi około 96,7% wyemitowanych i pozostających w obrocie akcji zwykłych Buhlera. Ponadto Başak Traktör zgodził się wykupić całość zaległego zadłużenia Spółki wobec Rostselmash za cenę nabycia równą kwocie głównej oraz naliczonych i niezapłaconych odsetkach należnych od długu w momencie zamknięcia transakcji. Łączna cena zakupu wynosi 60,5 mln CAD.

Źródło: Buchler Industries

Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.