fbpx

Do 150 tys. zł dla gospodarstw hodowlanych

Rolnicy prowadzący chów lub hodowlę zwierząt gospodarskich mogą od 25 października ubiegać się o dofinansowanie inwestycji chroniących wody przed azotanami. Jeden rolnik (jedno gospodarstwo) może uzyskać do 150 tys. zł. 

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, o pomoc finansową będą się mogli ubiegać producenci rolni, którzy prowadzą chów lub hodowlę zwierząt gospodarskich, są jednak wyjątki: nie dotyczy to właścicieli ferm drobiu powyżej 40 tys. stanowisk oraz chlewni, w których jest powyżej 2 tys. stanowisk dla świń o wadze ponad 30 kg lub 750 stanowisk dla macior. 

Samasz loteria - baner

Uzyskane pieniądze – do 150 tys. zł na jedno gospodarstwo – można przeznaczyć na m.in. na budowę, przebudowę lub zakup zarówno zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych płynnych, jak i płyt do gromadzenia nawozów naturalnych stałych, a w przypadku młodych rolników także zbiorników lub płyt do przechowywania kiszonek. Dofinansowaniu będzie podlegał również zakup nowych maszyn i urządzeń do aplikacji nawozów naturalnych płynnych. 

Środki na te inwestycje pochodzą jeszcze z PROW na lata 2014-2020; poziom dofinansowania to standardowo 50 proc. kosztów kwalifikowanych, a w przypadku inwestycji realizowanej przez „młodego rolnika” – 60 proc. 

Wnioski będą przyjmować oddziały regionalne i biura powiatowe ARiMR, można je dostarczyć osobiście lub przez osobę upoważnioną, wysłać pocztą lub elektronicznie przez ePUAP. 

SDF baner ciągnik
Amistrar Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.