Dla najlepszych operatorów opryskiwaczy

Syngenta po raz pierwszy w Polsce organizuje konkurs na najlepszego operatora opryskiwacza. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat właściwej aplikacji środków ochrony roślin, zastosowania nowoczesnych technologii oraz zasad BHP w rolnictwie i sadownictwie. Eliminacje do konkursu odbędą podczas organizowanego przez firmę Syngenta cyklu imprez Pola Klasy S.

Nagrodą główną jest opatentowane przez Syngenta urządzenie Heliosec o wartości 20 000 zł, służące do zagospodarowania ciekłych pozostałości środków ochrony roślin poprzez odparowanie wody i bezpieczne utylizowanie pozostałego osadu.

Pierwszy etap konkursu będzie obejmował część teoretyczną, po której najlepsza siódemka przejdzie do części praktycznej. W drugim etapie jury konkursu odwiedzi gospodarstwa, w których pracują kandydaci na najlepszego Operatora Opryskiwacza. Po tych wizytach zostanie wyłoniona jedna osoba z danej lokalizacji. Osoba ta w finale zmierzy się w walce o tytuł najlepszego Operatora Opryskiwacza 2016. Do konkursu można przystąpić na dowolnym spotkaniu na Polach Klasy S.

Na miejscu będzie można wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz udzielić odpowiedzi na kilka pytań dotyczących technik opryskiwania. Osoby, które poprawnie wypełnią formularz do godziny 11:30 będą mogły przystąpić do kolejnych eliminacji o godzinie 13:00. Następnego dnia, jury konkursowe odwiedzi gospodarstwa trzech najlepszych operatorów. Także i tutaj będzie sprawdzana wiedza praktyczna uczestników konkursu. Do finału zostanie zaproszonych ośmiu zwycięzców eliminacji, a finał konkursu odbędzie się na spotkaniu Interra Farm na początku lipca. Każdy z uczestników przystępujących do finału otrzyma nasiona jęczmienia ozimego Hyvido o wartości 250 zł, oraz inne upominki.
 
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności