fbpx
Strona głównaWiadomościCeny zbóż 12.07.22: Zwiększa się różnica w cenach między północą, a południem...

Ceny zbóż 12.07.22: Zwiększa się różnica w cenach między północą, a południem i południowo-wschodnią częścią kraju

Lipiec upłynie pod znakiem żniw. Dlatego nikogo nie powinny dziwić pustki w skupach. Rolnicy pracując w polu nie mają czasu i ani głowy na spekulacje cenowe. Dla nich najważniejsze dziś jest , aby przy dogodnej pogodzie zebrać z pola jak najwięcej zboża i to najlepiej o dobrych parametrach. A o  ich sprzedaż będą martwic się  później.

Według analityków z Internetowej Giełdy Rolnej e – WGT na rynku krajowym jest  jeszcze dużo zboża z ubiegłego roku, a szacuje się, że wydajność zbóż w tym roku będzie powyżej średniej. Wysokie koszty transportu powodują, że zwiększyła się różnica w cenie  zbóż między północą, a południem i południowo-wschodnią częścią kraju.

Obecnie podmioty skupowe  za tonę pszenicy konsumpcyjnej płaca od 1250 do 1650 złotych, a za paszowej od 1200 – 1450 złotych. Żyto konsumpcyjne  można sprzedać w cenie od 950 do 1200 złotych, jęczmień browarny od 1000 do 1250 zł/t, a owies konsumpcyjny od 800 do 1250 zł/t.

Tona kukurydzy “chodzi” w cenie od 1100 do 1500 złotych, a za tonę rzepaku oferują od 3000 do 3300 złotych.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.