fbpx
Strona głównaCenyCeny nawozówCeny obniżone, ale nawozów prawie już nie ma

Ceny obniżone, ale nawozów prawie już nie ma

We wtorek Agrochem Puławy, oficjalny dystrybutor nawozów Grupy Azoty opublikował nowy cennik z wyraźnie obniżonymi cenami nawozów azotowych, a w czwartek przed południem dowiedzieliśmy się, że pula nawozów, których te ceny dotyczyły, jest już praktycznie wyczerpana.

Dodzwonić się do Agrochemu nie jest obecnie łatwo. Nam udało się po ok. 20 minutach oczekiwania w kolejce. Okazuje się jednak, że oczekiwanie na rozmowę z działem sprzedaży jest niemal bezcelowe.

– Dostaliśmy pewną pulę i nie ukrywam, że na ten moment się ona wyprzedała. Z azotów został nam tak naprawdę Saletrosan, [nawozy wieloskładnikowe – red.] też nam się pokończyły na ten moment. W przyszłym tygodniu powinniśmy wiedzieć coś więcej – dowiedzieliśmy się dzwoniąc na infolinię Agrochemu Puławy.

Na infolinii dowiedzieliśmy się także, że trudno na razie powiedzieć cokolwiek o cenach nawozów z następnej puli.

Łatwiej było dodzwonić się do przedstawiciela regionalnego, jednak tutaj również nie doczekaliśmy się dobrych wiadomości.

– Nowa ilość powinna pojawić się w przyszłym tygodniu, jednak trudno powiedzieć, w jakiej cenie. Z cenników, które mamy na stronie jeszcze mamy Saletrosan. Z wieloskładnikowych mamy Holist PK – powiedział nam jeden z przedstawicieli regionalnych Agrochemu.

Nawozów zatem praktycznie nie ma, a jeżeli jesteśmy zainteresowani zakupami w Agrochemie, pozostaje nam czekać na rozwój sytuacji do przyszłego tygodnia.

6 KOMENTARZE

  1. Sytuacja podobna do tej z węglem na kopalni jak się uprzesz to kupisz za 1400zł/t A na składzie 3500 kto na tym zarabia pomijam cenę transportu . To samo dzieje się z nawozami.

  2. Będę wdzięczny, za informację gdzie na terenie powiatu miechowskiego lub ościennych można kupić saletrę amonową poniżej 5000 zł/t. Dzwoniłem dzisiaj do kilku lokalnych punktów sprzedaży. Saletra jest i to z najświeższej dostawy. Ceny 5300-5500 zł.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.