Byki w zbiorniku z gnojowicą. Strażacy ruszyli im na ratunek

Szczęśliwy finał akcji strażaków z OSP Sompolno i OSP Racięcice
Na ratunek dwóm bykom, które wpadły do zbiornika z gnojowicą, ruszyć musieli 10 marca strażacy z Konina i okolic.

Na pomoc wezwani zostali do miejscowości Łagiewniki w gminie Sompolno. Na miejscu zastali właścicieli obiektu inwentarskiego, którzy wypompowywali gnojowicę ze znajdującego się pod budynkiem zbiornika przy użyciu wozu asenizacyjnego. Okazało się, że doszło do zarwania betonowych rusztów nośnych w oborze, w wyniku czego do szamba wpadły dwa byki o wadze ponad 600 kg każdy.

Do szamba wpadły dwa byki o wadze ponad 600 kg każdy
Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego, ubrania do pracy w wodzie oraz linki ratownicze weszli do wnętrza zbiornika. Po dotarciu do pierwszego zwierzęcia założyli mu uprząż z liny na głowę i doprowadzono pod otwór rewizyjny, gdzie następnie został wyciągnięty przy użyciu ciągnika z ładowaczem czołowym. Następnie ratownicy powtórzyli czynności z drugim z byków. Zwierzęta po wydobyciu zostały przekazane właścicielowi.
Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego, ubrania do pracy w wodzie oraz linki ratownicze weszli do wnętrza zbiornika
W zdarzeniu udział brali strażacy zawodowi z Konina oraz druhowie z OSP Sompolno i OSP Racięcice.
Paweł Palica
Foto: KP PSP Konin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności