Spłonęła stodoła, znaleziono zwłoki trzech osób

Foto. OSP Pustków Żurawski

Do potrójnej tragedii doszło 30 sierpnia w wyniku pożaru stodoły w dolnośląskiej miejscowości Cieszycie. Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy z remizy OSP w Pustkowie Żurawskim, potwierdzając treść otrzymanego wcześniej zgłoszenia o objętej pożarem stodole.

Od mieszkańców miejscowości otrzymali też informację o trzech osobach bezdomnych, które prawdopodobnie przebywają w środku.

– Nasze działania polegały na rozwinięciu linii gaśniczej oraz wprowadzeniu roty do środka w celu lokalizacji osób, które miały znajdować się w środku. Po kilku minutach odnalezione zostały dwie osoby bez funkcji życiowych, wspólnie ze strażakami z JRG Katy Wrocławskie przystąpiliśmy do ewakuacji, w późniejszych etapach dogaszania została zlokalizowana trzecia osoba. Niestety trzy osoby, które mieszkały w tym budynku, poniosły śmierć na miejscu – informują druhowie z Pustkowa.

W akcji brało udział dziewięć zastępów straży pożarnej. Przebieg zdarzenia wyjaśniany będzie pod nadzorem prokuratury.

Paweł Palica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności