Bill Gates: Powinniśmy przejść na 100-procentowo syntetyczną wołowinę

fot. Greg Rubenstein, photopin.com

W swojej nowej książce Jak uniknąć katastrofy klimatycznej Bill Gates przedstawia, czego jego zdaniem potrzeba, aby wyeliminować emisje gazów cieplarnianych, które powodują zmiany klimatyczne. Ostatnio udzielił też wywiadu magazynowi naukowemu MIT Technology Review.

Gates został zapytany przez MIT Technology Review m.in. o ograniczanie emisji gazów cieplarnianych przez zwierzęta.

– W przypadku zwierząt jest to bardzo trudne. Niestety te bakterie [w ich układzie pokarmowym, które wytwarzają metan] są niezbędnym elementem rozkładania trawy. Dlatego nie wiem, czy będzie tam jakieś naturalne podejście. Obawiam się, że przynajmniej do wołowiny potrzebne będą syntetyczne alternatywy białkowe, takie jak hamburgery roślinne – mówił Gates.

Czytaj także: Bill Gates największym “rolnikiem” w USA. Ile ma hektarów?

– Nie, nie sądzę, że 80 najbiedniejszych krajów będzie jadło syntetyczne mięso. Myślę, że wszystkie bogate kraje powinny przejść na 100-procentowo syntetyczną wołowinę. Możesz przyzwyczaić się do różnicy w smaku, a z czasem sprawią, że będzie smakowała jeszcze lepiej. Ostatecznie ta premia ekologiczna jest na tyle istotna, że ​​można w pewnym sensie zmienić zachowanie ludzi lub użyć regulacji, aby całkowicie zmienić popyt – uznał zapytany o to, czy “mięso” tworzone w laboratoriach może zastąpić mięso prawdziwe.

Twórca potęgi Microsoftu uznał też, że (szczególnie w krajach słabiej rozwiniętych, a więc tam, gdzie “mięso” syntetyczne nie będzie produkowane) będzie trzeba skorzystać z rozwiązań inżynierii genetycznej, aby radykalnie zmniejszyć emisję przypadającą na jednostkę wyprodukowanej wołowiny.

3 KOMENTARZE

  1. To samo dotyczy covidu jak starsi grandziarze (złodzieje) zarobią na koronawirusie to sie skończy. A druga sprawa jaki ten ZBRODNICZY koronawirus jest dobry bo nie dosyć że pozbył sie Ptasiej Grypy to Afrykański Pomór Świń co przyszedł z Chin też sie schował. Swoją drogą jakie ZDZIWIONE musiały być Chińskie świnie wysyłając nam Afrykańskiego wirusa

  2. Jak to dobrze, że mamy takich geniuszy…… To że jest bogatym (żydem) nie robi z niego wybitnego naukowca w każdej dziedzinie. Dwa lata temu walka na całym świecie z ociepleniem klimatu jak w usa spadło 1.5m śniegu to już cały świat nie musiał walczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności