Belarus w czołówce sprzedaży ciągników w Polsce

Wczoraj informowaliśmy o wynikach sprzedaży nowych ciągników za czerwiec br. Jednocześnie mogliśmy podsumować sprzedaż ciągników na półmetku tego roku. Dzisiaj dołączamy do statystyki ciągniki marki Belarus, które cieszą się w Polsce naprawdę dużym powodzeniem.

Sprzedaż ciągników marki Belarus bazuje na ciągnikach nowych z zagranicy. Dla pozostałych marek sprzedaż ta nie jest aż tak istotna i nie ma znaczącego wpływu na ogólny wynik, jednak kiedy weźmiemy pod uwagę właśnie tę kategorię, okazuje się, że białoruski producent może pochwalić się od początku roku do końca czerwca 596 zarejestrowanymi ciągnikami (593 pochodzi z zagranicy, zaś trzy nowe egzemplarze zostały sprzedane w Polsce; dane Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych).

Czytaj także: W czerwcu najwyższa sprzedaż traktorów od 16 miesięcy

Kiedy porównamy ten wynik z wynikami pozostałych producentów, marka Belarus rozdzieli na podium New Hollanda (962 rejestracje) i Kubotę (563 rejestracje), zajmując tym samym drugą pozycję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności