fbpx
Strona głównaFirmy i produktyAXMAT duo: W pełni automatyczny rozsiewacz nawozów stał się rzeczywistością

AXMAT duo: W pełni automatyczny rozsiewacz nawozów stał się rzeczywistością

Podczas targów AGRO SHOW 2018 firma KUHN zaprezentuje nową generację nagrodzonego złotym medalem na targach AGRITECHNICA 2018 systemu RAUCH AXMAT duo.

Dzięki innowacyjnej technologii radarowej, AXMAT duo wyposażony w ponad 54 czujniki radarowe rozmieszczone na obręczy bezpośrednio pod tarczami wysiewającymi skanuje położenie obrazu rozsiewu w czasie rzeczywistym. Po zakończeniu skanowania, specjalne oprogramowanie natychmiast rozpoznaje właściwości i zasięg obrazu rozsiewu. W przypadku wykrycia odchyleń, w ciągu ułamka sekundy zostaje obliczone nowe ustawienie dla systemu dozowania nawozu AXIS, które jest następnie zdalnie przekazywane przez superszybkie serwomotory SpeedServo. Obraz rozsiewu jest automatycznie korygowany w cyklu sekundowym poprzez regulację punktu spadania nawozu na tarcze po obu stronach oddzielnie.

AXMAT duo to nowy standard jakości nawożenia. Wszelkie zmiany właściwości
nawozu i warunków środowiskowych są automatycznie wykrywane i kompensowane w trakcie wysiewu. AXMAT przekonuje dużą elastycznością ustawień dla nawozów granulowanych. Granice systemu zostają osiągnięte dopiero, gdy precyzyjny wysiew nie jest technicznie możliwy do zrealizowania ze względu na złą jakość nawozu, warunki pogodowe, wybraną szerokość roboczą lub typ tarczy wysiewających.

W połączeniu z systemem EMC automatycznie dozującym nawóz po lewej
i prawej stronie, AXIS H 50.2 EMC+W, AXENT i AXMAT duo realizują marzenia rolników o całkowicie automatycznym rozsiewaczu nawozu.

Źródło: KUNH

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.