fbpx
Strona głównaUprawaOchrona roślinJapońska technologia za darmo dla dużych gospodarstw rolnych w Polsce

Japońska technologia za darmo dla dużych gospodarstw rolnych w Polsce

Japończycy chcą za pośrednictwem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa współpracować z dużymi gospodarstwami rolnymi w Polsce. Ambasada RP w Tokio przekazała do KOWR ofertę współpracy od japońskiej firmy Agrevo Bio Co. Ltd , która dysponuje opracowaną i opatentowaną przez Setsuzo Tanakę technologią wzrostu wydajności produkcji rolnej poprzez poddawanie nasion niskim temperaturom („Freeze-thaw awakening technology”, FTAT).

Metoda ta daje możliwość zwiększenia plonów roślin (w wielu przypadkach o ok. 3-4 razy). Ponadto dzięki niej możliwe jest znaczne skrócenie czasu od wysiewu do zbiorów (np. w przypadku pszenicy z 2,5 miesiąca do 1,5 miesiąca), uodpornienie roślin na szkodniki i insekty bez konieczności stosowania pestycydów oraz uprawianie roślin tropikalnych nawet w chłodniejszych strefach klimatycznych.

– Technologia ta jest naturalna, polegała ona początkowo na poddawaniu nasion niskiej temperaturze przez ok. 180 dni. Na obecnym etapie jej ewentualne wdrożenie odbywa się poprzez zanurzenie nasion na 72 godziny w dostarczonym przez firmę Agrevo Bio roztworze z enzymami – informuje Agrevo Bio Co. Ltd.

Japończycy chcą udostępnić swoją technologię wybranym gospodarstwom rolnym za darmo, dzieląc się zyskiem ze wzrostu wydajności produkcji.

Jak podaje KOWR, Japończykom zależy na nawiązaniu współpracy z jednym lub kilkoma rekomendowanymi gospodarstwami rolnymi w Polsce. Strona japońska szuka gospodarstw o jak największym areale upraw, pod uwagę biorą te o powierzchni co najmniej 50 ha.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.