fbpx
Strona głównaTechnikaEpidemia koronawirusa a rozwój technologii rolniczych

Epidemia koronawirusa a rozwój technologii rolniczych

Mnóstwo technologii rolniczych w ostatnich latach było napędzanych przez budżety wewnętrzne dużych firm rolniczych oraz kapitał wysokiego ryzyka przeznaczony na start-upy. COVID-19 zaostrzył jednak wszystkie aspekty prowadzenia działalności, w tym badania i rozwój – czytamy na portalu Successful Farming.

Mimo to duże firmy rolnicze twierdzą, że są zaangażowane w badania i rozwój.

– Badania i rozwój nie są inwestycją krótkoterminową – mówi Tim Glenn, wiceprezes wykonawczy, dyrektor handlowy Corteva Agriscience.

– Podejmujemy decyzje długoterminowe. Ważne jest, aby nadal inwestować w technologie, niezależnie od tego, czy są to badania nad plazmą zarodkową, ochroną upraw czy rozwiązania cyfrowe. Jeśli zostaniemy w tyle w tej przestrzeni, rynek będzie bezlitosny – dodaje.

Epidemia koronawirusa nie pozostaje jednak bez wpływu na rozwój technologii rolniczych, a szczególnie dotyczy to start-upów, a więc tak naprawdę nowych innowacyjnych przedsiębiorstw, które mają problem z zebraniem odpowiednich funduszy.

– Inwestorzy, którzy chcą wesprzeć start-upy inwestujące w technologię rolniczą, przyjmują perspektywę długoterminową – mówi Han Chen, współzałożyciel i dyrektor generalny ZeaKal, firmy zajmującej się cechami roślin. 

 – Kapitału jest zdecydowanie mniej – mówi Chen. – Pozyskiwanie kapitału nadal zależy od (rozwijania) relacji osobistych. Trudno jest mieć taki sam poziom interakcji podczas spotkań zdalnych, jednak inwestorzy wciąż przyglądają się długoterminowym potrzebom – dodaje.

– Środowisko COVID-19 jest trudne dla start-upów, które próbują zebrać fundusze i którym brakuje gotówki – mówi Mike Miille, dyrektor generalny Joyn Bio, spółki joint venture założonej przez Bayer i Ginkgo Bioworks w celu opracowania inżynierii pożytecznych mikroorganizmów. 

 

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.