fbpx

Bayer przejmuje biotechnologiczny start-up

Bayer przejęło niemiecki start-up biotechnologiczny Targenomix. To firma Instytutu Molekularnej Fizjologii Roślin im. Maxa Plancka (MPI MPP), która wykorzystuje nową biologię systemów i narzędzia obliczeniowe nauk przyrodniczych, aby zidentyfikować nowe sposoby działania związków substancji  w ochronie roślin.

Dzięki temu przejęciu firma Bayer ma nadzieję przyspieszyć odkrywanie i opracowywanie molekuł, które mogą sprawić, że produkcja rolna stanie się bardziej zrównoważona pomimo dynamicznych wyzwań, takich jak zmiany klimatu oraz rosnąca odporność na chwasty, choroby i szkodniki.

– Dzięki zastosowaniu unikalnego i holistycznego podejścia do biologii systemów oraz wykorzystaniu wiodącej wiedzy fachowej opartej na silnych podstawach naukowych wywodzących się z MPI MPP, Targenomix dostarczył wiele nowatorskich celów i sposobów działania dla małych cząsteczek w zwalczaniu chwastów.  Ich innowacyjne narzędzia do identyfikacji, wyboru bezpiecznych i zrównoważonych substancji uzupełnia naszą strategię, która opiera się na projektowaniu rozwiązań ochrony upraw i przyspieszą rozwój nowych produktów – powiedział w komunikacie Robert Reiter, dyrektor R&D w Bayer’s Crop Science Division.

Bayer i Targenomix współpracują od 2014 r., Wówczas został odkryty i opracowany pierwszy nowy sposób zwalczania chwastów powschodowo. Badana cząsteczka wykazała skuteczną kontrolę kluczowych odpornych traw i oczekuje się, że zostanie skomercjalizowana do końca dekady.

– Bardzo się cieszę z integracji Targenomix z rodziną Bayer, która zabezpiecza długoterminowo przyszłość Targenomix i jej pracowników. Unikalna wiedza specjalistyczna w zakresie systemów i biologii obliczeniowej znacznie wzmocni i poszerzy możliwości firmy Bayer w dziedzinie ochrony upraw i nie tylko – powiedział Lothar Willmitzer, emerytowany dyrektor MPI MPP i założyciel Targenomix.

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.