fbpx
Strona głównaFirmy i produktyBayer przejmuje biotechnologiczny start-up

Bayer przejmuje biotechnologiczny start-up

Bayer przejęło niemiecki start-up biotechnologiczny Targenomix. To firma Instytutu Molekularnej Fizjologii Roślin im. Maxa Plancka (MPI MPP), która wykorzystuje nową biologię systemów i narzędzia obliczeniowe nauk przyrodniczych, aby zidentyfikować nowe sposoby działania związków substancji  w ochronie roślin.

Dzięki temu przejęciu firma Bayer ma nadzieję przyspieszyć odkrywanie i opracowywanie molekuł, które mogą sprawić, że produkcja rolna stanie się bardziej zrównoważona pomimo dynamicznych wyzwań, takich jak zmiany klimatu oraz rosnąca odporność na chwasty, choroby i szkodniki.

– Dzięki zastosowaniu unikalnego i holistycznego podejścia do biologii systemów oraz wykorzystaniu wiodącej wiedzy fachowej opartej na silnych podstawach naukowych wywodzących się z MPI MPP, Targenomix dostarczył wiele nowatorskich celów i sposobów działania dla małych cząsteczek w zwalczaniu chwastów.  Ich innowacyjne narzędzia do identyfikacji, wyboru bezpiecznych i zrównoważonych substancji uzupełnia naszą strategię, która opiera się na projektowaniu rozwiązań ochrony upraw i przyspieszą rozwój nowych produktów – powiedział w komunikacie Robert Reiter, dyrektor R&D w Bayer’s Crop Science Division.

Bayer i Targenomix współpracują od 2014 r., Wówczas został odkryty i opracowany pierwszy nowy sposób zwalczania chwastów powschodowo. Badana cząsteczka wykazała skuteczną kontrolę kluczowych odpornych traw i oczekuje się, że zostanie skomercjalizowana do końca dekady.

– Bardzo się cieszę z integracji Targenomix z rodziną Bayer, która zabezpiecza długoterminowo przyszłość Targenomix i jej pracowników. Unikalna wiedza specjalistyczna w zakresie systemów i biologii obliczeniowej znacznie wzmocni i poszerzy możliwości firmy Bayer w dziedzinie ochrony upraw i nie tylko – powiedział Lothar Willmitzer, emerytowany dyrektor MPI MPP i założyciel Targenomix.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.