fbpx
Strona głównaTechnikaAVR i Dacom Farm Intelligence oferują wspólnie dane terenowe 

AVR i Dacom Farm Intelligence oferują wspólnie dane terenowe 

Sprytne połączenie danych z pól i maszyn opracowane przez firmy AVR i Dacom Farm Intelligence zmniejsza zapotrzebowanie na środki produkcji do uprawy.

Producent maszyn rolniczych AVR od pewnego czasu oferuje firmom rolniczym technologię gromadzenia danych. Dane te są wyświetlane na platformie cyfrowej AVR Connect, oferując rolnikowi lepszy wgląd w czasie rzeczywistym w to, co dzieje się wewnątrz maszyny, jak ona działa i jak można zwiększyć wydajność procesu produkcji.

Platforma ta była dalej rozwijana we współpracy z firmą Dacom Farm Intelligence, umożliwiając powiązanie pakietu danych pochodzących z gospodarstwa z danymi przekazanymi od maszyn, dając jeszcze bardziej kompleksowy przegląd. Celem jest obniżenie kosztów uprawy i wspieranie zrównoważonej produkcji żywności przy użyciu ukierunkowanych zaleceń pochodzących z bezpiecznych połączeń między AVR Connect a aplikacją Dacom Cloudfarm.

AVR Connect automatycznie gromadzi dane terenowe Cloudfarm

Od teraz, AVR Connect można łatwo wykorzystać do stworzenia bezpiecznego połączenia z pakietem Dacom Cloudfarm (pod warunkiem, że maszyna AVR np. kultywator, jest abonentem Dacom Cloudfarm). Dane z tej maszyny mogą być automatycznie przesyłane do Cloudfarm, a dane z pola mogą być automatycznie wczytywane przez AVR Connect.

Podczas zbiorów (lub sadzenia) w każdej sekundzie rejestrowane są następujące dane:

  • Aktualne zużycie paliwa
  • Plon (wydajność)
  • lub ilość posadzonych ziemniaków na metr kwadratowy
  • Zmierzone dane lokalizacji i ich zsumowanie są bezprzewodowo dostępne w AVR Connect.

Za pomocą tego łącza można synchronizować pola między obiema platformami, a także przekazywać plony i inne dane maszynowe od podłączonych kombajnów AVR do firmy Dacom (np. w celu wizualizacji map plonów w Dacom).

Po nawiązaniu połączenia dane te są automatycznie wysyłane do Dacom Cloudfarm.

Korzyści dla użytkownika z udostępnienia danych

  • Na podstawie kompletu danych, arkusz upraw może zostać wypełniony automatycznie (np. rejestracja zbiorów z godzinami pracy, zużyciem paliwa, używaną maszyną i całkowitym plonem).
  • Ta rejestracja upraw może być wykorzystywana do sprawozdań, sprawdzania zezwoleń (np. okresu karencji) lub obliczania sald.
  • Łatwa obsługa, szybki wgląd (sprawozdania i koszty) oraz uwidacznia różnice w terenie.
  • Dane maszynowe można łączyć w Cloudfarm z innymi źródłami danych (takimi jak satelita, mapy, typy gleb), na przykład do celów analitycznych.
  • Wszystkie istotne dane są przekształcane w dokładne zalecenia.
Po lewej AVR Connect, po prawej Dacom: dane terenowe na obu platformach są identyczne

Jacob van den Borne, rolnik z Reusel (Holandia), jest jednym ze sterników tego łącza. „Podczas zbiorów nie mam czasu na bieżące odczytywanie danych z naszych kombajnów AVR Puma. Ponieważ dane są teraz automatycznie gromadzone w AVR Connect i Cloudfarm, mogę dokładnie obserwować różnice w terenie. Sprawdzam głównie, czy dane dotyczące plonów odpowiadają innym danym z sezonu wegetacyjnego i wykonanym wcześniej precyzyjnym pomiarom”.

Słowo od wynalazców

Koen Uyttenhove (Menedżer IOT w AVR):

„Aby móc sprostać wszystkim współczesnym wyzwaniom, rolnicy potrzebują danych do podejmowania trafnych decyzji. Ponieważ obecnie ani rolnik, ani producent maszyn ani inni dostawcy nie mają wszystkich danych, współpraca z firmą Dacom jest kluczowa, aby móc przedstawić ogólny obraz i czerpać korzyści z łączenia tych danych.”

Erik-Jan Blanksma (Główny Konstruktor w Cloudfarm): „Postępowi rolnicy często dzielą się z nami swoimi pomysłami, tak jak w przypadku Cloudfarm. Platforma ta gromadzi zastosowane w terenie dane z kilku maszyn, przekształca je w trafne i odkrywcze informacje, aby je wykorzystać jako podstawę do opracowania map i kart zadań.”

Koen Uyttenhove: „Razem z firmą Dacom chcemy inspirować rolników do tworzenia tej domeny i do wykorzystywania zgromadzonych danych dla optymalizacji ich plonów”.

Informacje praktyczne

Ten pakiet jest dostępny jako opcja w modelach AVR Puma 3, Puma 4.0 i Ceres 440. Aby uzyskać szczegółowe informacje, skontaktuj się z lokalnym dilerem lub przedstawicielem handlowym AVR.

Abonament Cloudfarm zaczyna się od 25 € miesięcznie. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z firmą Dacom.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.