fbpx

Agrotech i Las-Expo coraz ważniejsze dla rynku

Agrotech od początku swojego istnienia był jedną z najważniejszych wydarzeń Targów Kielce. Wszystko wskazuje na to, że także w 2022 roku uda się powtórzyć sukces tak ważnej dla branży rolniczej imprezy. O Agrotechu rozmawialiśmy z wiceprezes zarządu Targów Kielce, Bożeną Staniak.

Rozmowy o Agrotechu 2022 nie da się rozpocząć, nie odnosząc się najpierw do ubiegłorocznej edycji.

Tak, to prawda. Należałoby jednak cofnąć się w czasie jeszcze o jeden, znaczący dla historii tego wydarzenia rok. To właśnie w 2020 roku w Polsce wprowadzone zostały rozporządzenia dotyczące pandemii koronawirusa, które w rezultacie zamknęły możliwość organizowania imprez targowych wszystkim ośrodkom tego typu w kraju. Jako pierwszy ofiarą padł właśnie Agrotech. Był to tym bardziej dosadny cios, ponieważ wydarzenie było już w rozwiniętym stadium organizacji. Ze względu na bardzo dynamiczną i niepewną sytuację pandemiczną zdecydowaliśmy się na organizację targów Agrotech w wyjątkowym, jesiennym terminie. Była to trudna decyzja, ponieważ przyzwyczailiśmy branżę rolniczą do tradycyjnego, majowego terminu. Dodatkowo, z uwagi na skomasowanie wszystkich dużych targów w jesieni, podjęliśmy, teraz jak się okazuje słuszną decyzję o połączeniu targów Agrotech i Las-Expo z targami Dom i Ogród, Zdrowie i Uroda oraz Rękodzieło. Było to podyktowane tym, że wszystkie te imprezy, choć różne z punktu widzenia produktów, dzielą ze sobą tego samego odbiorcę. Taki krok pozwolił ubiegłorocznej, pandemicznej edycji Agrotechu i Las-Expo uzyskać bardzo dobry poziom przychodów, plasujący go na drugim, po Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego, miejscu.

Jak sytuacja ma się w przypadku tegorocznej edycji?

Wszystko wskazuje na to, że targi Agrotech i Las-Expo w tym roku powtórzą sukces ubiegłorocznej edycji. Sądzimy, że znajdzie się w czołówce przychodów za 2022 rok. Możemy tak twierdzić w oparciu o duże zainteresowanie ze strony zarówno odwiedzających, jak i wystawców. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować właśnie firmą wystawiającym się na targach Agrotech i Las-Expo za cierpliwość i wyrozumiałość. Targi te musiały być przełożone, lecz wystawcy rozumieli, że było to podyktowane sytuacją pandemiczną i zwiększonymi obostrzeniami w zakresie imprez targowych. Większość firm, choć mogła, nie odwołała swoich zamówień. Postanowili poczekać razem z nami i to właśnie to zaufanie najbardziej nas raduje i za nie chcielibyśmy podziękować.

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.