fbpx
Strona głównaWiadomościAgrotech i Las-Expo coraz ważniejsze dla rynku

Agrotech i Las-Expo coraz ważniejsze dla rynku

Agrotech od początku swojego istnienia był jedną z najważniejszych wydarzeń Targów Kielce. Wszystko wskazuje na to, że także w 2022 roku uda się powtórzyć sukces tak ważnej dla branży rolniczej imprezy. O Agrotechu rozmawialiśmy z wiceprezes zarządu Targów Kielce, Bożeną Staniak.

Rozmowy o Agrotechu 2022 nie da się rozpocząć, nie odnosząc się najpierw do ubiegłorocznej edycji.

Tak, to prawda. Należałoby jednak cofnąć się w czasie jeszcze o jeden, znaczący dla historii tego wydarzenia rok. To właśnie w 2020 roku w Polsce wprowadzone zostały rozporządzenia dotyczące pandemii koronawirusa, które w rezultacie zamknęły możliwość organizowania imprez targowych wszystkim ośrodkom tego typu w kraju. Jako pierwszy ofiarą padł właśnie Agrotech. Był to tym bardziej dosadny cios, ponieważ wydarzenie było już w rozwiniętym stadium organizacji. Ze względu na bardzo dynamiczną i niepewną sytuację pandemiczną zdecydowaliśmy się na organizację targów Agrotech w wyjątkowym, jesiennym terminie. Była to trudna decyzja, ponieważ przyzwyczailiśmy branżę rolniczą do tradycyjnego, majowego terminu. Dodatkowo, z uwagi na skomasowanie wszystkich dużych targów w jesieni, podjęliśmy, teraz jak się okazuje słuszną decyzję o połączeniu targów Agrotech i Las-Expo z targami Dom i Ogród, Zdrowie i Uroda oraz Rękodzieło. Było to podyktowane tym, że wszystkie te imprezy, choć różne z punktu widzenia produktów, dzielą ze sobą tego samego odbiorcę. Taki krok pozwolił ubiegłorocznej, pandemicznej edycji Agrotechu i Las-Expo uzyskać bardzo dobry poziom przychodów, plasujący go na drugim, po Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego, miejscu.

Jak sytuacja ma się w przypadku tegorocznej edycji?

Wszystko wskazuje na to, że targi Agrotech i Las-Expo w tym roku powtórzą sukces ubiegłorocznej edycji. Sądzimy, że znajdzie się w czołówce przychodów za 2022 rok. Możemy tak twierdzić w oparciu o duże zainteresowanie ze strony zarówno odwiedzających, jak i wystawców. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować właśnie firmą wystawiającym się na targach Agrotech i Las-Expo za cierpliwość i wyrozumiałość. Targi te musiały być przełożone, lecz wystawcy rozumieli, że było to podyktowane sytuacją pandemiczną i zwiększonymi obostrzeniami w zakresie imprez targowych. Większość firm, choć mogła, nie odwołała swoich zamówień. Postanowili poczekać razem z nami i to właśnie to zaufanie najbardziej nas raduje i za nie chcielibyśmy podziękować.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.