fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościKramer KT 144: ładowarka, która zmieści się niemal wszędzie

Kramer KT 144: ładowarka, która zmieści się niemal wszędzie [video]

Małe ładowarki teleskopowe były dotychczas nieco pomijane na rynku ale obecnie otwiera się przed takimi konstrukcjami lepsza perspektywa. Jedną z firm, które wchodzą obecnie na rynek z tego konstrukcją jest niemiecki Kramer, który pokazał model KT 144.

Ciasne, wąskie wjazdy i niskie budynki starszego typu stanowią duże wyzwanie i sprawiają sporo problemu hodowcom. Klasyczną ładowarką nie da się tam wjechać i wymagana jest wówczas praca ręczna, która jeszcze kilka lat temu nie była wielkim problemem, ale obecnie przy braku rąk do pracy wiele czynności wykonywanych wcześniej przez ludzi wymaga zmechanizowania.

Odpowiedzią na te wyzwania jest chociażby nowa ładowarka Kramer KT 144, która swoją polską premierę miała na targach Agrotech w Kielcach. Ta mała i zwinna maszyna zmieści się wszędzie tam, gdzie większą ładowarką nie mamy szansy wjechać.

Dzięki swoim wymiarom czyli niecałym 2 m wysokości i szerokości na poziomie 1,6 m możemy wykonywać prace w starszych oborach czy budynkach magazynowych z ograniczoną wysokością i szerokością wjazdu. Mimo małych wymiarów maszyna jest w stanie podnieść 1,4 t na wysokość 4 m co jest bardzo dobrym wynikiem.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.