fbpx
Strona głównaTechnikaAktualności24-rzędowy siewnik punktowy, 14-metrowy Prolander i nowa Sitera e, czyli nowości Kuhna...

24-rzędowy siewnik punktowy, 14-metrowy Prolander i nowa Sitera e, czyli nowości Kuhna na Agro Show [video]

W tym roku stoisko firmy Kuhn podczas targów Agro Show zostało zdominowane przez maszyny o bardzo dużych wydajnościach, czego dowodami są m.in. siewnik Supra TRR i agregat Prolander 14000. Francuski producent nie zapomina jednak o mniejszych gospodarstwach, czego dowodem jest nowy siewnik zbożowy Sitera 330 e.

O nowościach firmy Kuhn podczas targów Agro Show 2022 rozmawialiśmy z Arturem Szymczakiem, dyrektorem zarządzającym w Kuhn Maszyny Rolnicze.

Supra TRR to siewnik, który sprawdzi się podczas siewu w uproszczonych technologiach uprawy oraz w siewie bezpośrednim. To wszystko ze względu na zastosowanie hydraulicznego docisku sekcji roboczych, który może wynieść nawet 330 kilogramów na sekcję. Na rynku polskim w przyszłym roku pojawi się 16- i 8-rzędowa wersja siewnika Supra.

Na wystawie pojawił się również 14-metrowy agregat Prolander 14000. – Większe gospodarstwa z ciągnikami powyżej 300 KM oczekują dużej wydajności w bardzo płytkiej uprawie pożniwnej albo przedsiewnej – tłumaczy Artur Szymczak.

Siewnik Sitera 330 e to odpowiedź firmy na zapotrzebowanie rolników na maszynę lżejszą od Sitery 3030. Siewnik Sitera 330 e jest znacznie lżejszy, dzięki czemu może współpracować z ciągnikami o mocy już od 120-130 KM.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.