fbpx
Strona głównaWiadomości12 miliardów złotych dla rolników stosujących tzw. rolnictwo węglowe

12 miliardów złotych dla rolników stosujących tzw. rolnictwo węglowe

Zatwierdzony przez Komisje Europejską Krajowy Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej zawiera wsparcie dla dobrych praktyk rolniczych w ramach tzw. rolnictwa węglowego.

Jak ustaliliśmy prawie 2,8 mld euro czyli ponad 12 miliardów złotych trafi do rolników stosujących tak zwane rolnictwo węglowe, czyli proste i od dawna stosowane dobre praktyki rolnicze, korzystne dla gleby i środowiska i w konsekwencji zwiększające plony. Chodzi tu przede wszystkim o stosowanie obornika, przyorywanie słomy po żniwach, stosowanie ekstensywnego wypasu na łąkach i pastwiskach czy stosowanie dywersyfikacji upraw

Zdaniem Janusza Wojciechowskiego, unijnego komisarza ds. rolnictwa  w ten sposób bardzo wzmacniamy wszystkich dobrych, rzetelnych rolników, dbających o ziemię, a troska o ziemię zawsze była i jest bliska sercu polskich rolników.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.