fbpx
Strona głównaWiadomościIzby rolniczeZmowa cenowa na rynku nawozów …?

Zmowa cenowa na rynku nawozów …?

W związku z drastycznym wzrostem cen nawozów mineralnych Podlaska Izba Rolnicza domaga się od Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpienia do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o sprawdzenie czy nie ma zmowy cenowej.

W ostatnim czasie bowiem ceny nawozów drastycznie wzrosty, nawet o 200-300 zł. Jak podkreśla PIR dla rolników prowadzących gospodarstwa rolne jest to znaczna podwyżka.

W ocenie samorządu rolniczego nakłady poniesione na zakup środków do produkcji rolnej wzrastają znacznie szybciej niż uzyskiwane z gospodarstwa przychody. W roku 2018 jest to szczególnie odczuwalne z uwagi na suszę oraz na dość duże podwyżki cen paliwa.

Zdaniem Grzegorza Leszczyńskiego, prezesa Podlaskiej Izby Rolniczej należałoby zbadać jaka jest tego przyczyna. Czy rzeczywiście koszt produkcji nawozów mineralnych wzrósł czy firmy handlujące i dealerzy nie prowadzą zmowy cenowej w tym zakresie i nie narzucają zwiększonej marży?

Źródło: PIR

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.