fbpx
Strona głównaPrawo i finanseZa testy na COVID-19 zapłaci państwo

Za testy na COVID-19 zapłaci państwo

Mamy dobre wieści dla rolników legalnie zatrudniających cudzoziemców. Za niezbędne testy, wykonywane pracownikom sezonowym przyjeżdżającym z zagranicy, zapłaci budżet państwa.

Dlatego jak podkreśla Minister rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski nie ma już żadnych przeszkód w zatrudnianiu cudzoziemców przy tegorocznych zbiorach.

– Ta pomoc oznacza w konsekwencji zebranie wszystkich plonów dzięki czemu unikniemy wysokich cen owoców i warzyw, a to odczuje w portfelu każdy konsument –zaznaczai Jan Krzysztof Ardanowski.

Z decyzji tej szczególnie zadowoleni są producenci warzyw i owoców. Bez zatrudnienia przez nich pracowników sezonowych, których większość pochodzi z Ukrainy nie byłoby możliwe zebranie tegorocznych plonów.

Kilkutygodniowe działania Związku Sadowników RP, podejmowane interwencje oraz wysyłane pisma poparte racjonalnymi argumentami przyniosły oczekiwane efekty. W imieniu członków naszej Organizacji dziękujemy Panu Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Panu Ministrowi Zdrowia za wysłuchanie naszych postulatów i pomoc tysiącom polskich rolników – mówi Mirosław Maliszewski, prezes Zawiązku Sadowników RP.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.