Za testy na COVID-19 zapłaci państwo

Mamy dobre wieści dla rolników legalnie zatrudniających cudzoziemców. Za niezbędne testy, wykonywane pracownikom sezonowym przyjeżdżającym z zagranicy, zapłaci budżet państwa.

Dlatego jak podkreśla Minister rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski nie ma już żadnych przeszkód w zatrudnianiu cudzoziemców przy tegorocznych zbiorach.

– Ta pomoc oznacza w konsekwencji zebranie wszystkich plonów dzięki czemu unikniemy wysokich cen owoców i warzyw, a to odczuje w portfelu każdy konsument –zaznaczai Jan Krzysztof Ardanowski.

Z decyzji tej szczególnie zadowoleni są producenci warzyw i owoców. Bez zatrudnienia przez nich pracowników sezonowych, których większość pochodzi z Ukrainy nie byłoby możliwe zebranie tegorocznych plonów.

Kilkutygodniowe działania Związku Sadowników RP, podejmowane interwencje oraz wysyłane pisma poparte racjonalnymi argumentami przyniosły oczekiwane efekty. W imieniu członków naszej Organizacji dziękujemy Panu Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Panu Ministrowi Zdrowia za wysłuchanie naszych postulatów i pomoc tysiącom polskich rolników – mówi Mirosław Maliszewski, prezes Zawiązku Sadowników RP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności