fbpx
Strona głównaWiadomościZ myślą o wzajemnej współpracy

Z myślą o wzajemnej współpracy

W trakcie Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce (1 – 2 marca) przedstawiciele organizacji młodych rolników z Polski, Czech i Słowacji podpisali deklarację o współpracy.

Porozumienie zostało zawarte pomiędzy polskim Związkiem Zawodowym Centrum Narodowym Młodych Rolników, Stowarzyszeniem Młodych Rolników Republiki Czeskiej, Stowarzyszeniem Słowackich Młodych Rolników.

– Tożsamość celów i wyzwań dla młodych rolników z Czech, Słowacji i Rzeczypospolitej Polskiej w wielu dziedzinach stawia przed wspomnianymi trzema organizacjami identyczne zadania. Aby zwiększyć szanse na osiągnięcie pożądanych celów, postanowiliśmy rozszerzyć współpracę i skoordynować nasze wysiłki, z poszanowaniem różnic w krajowym rolnictwie – piszą sygnatariusze dokumentu.

Przedstawiciele młodych rolników z Polski, Czech i Słowacji planują zacieśniać relacje z organizacjami unijnymi, wypracowywać wspólne stanowiska w kwestiach ogólnoeuropejskich, wymieniać się doświadczeniami oraz kontaktami, pracować nad zacieśnianiem współpracy pomiędzy rolnikami w poszczególnych krajach i wspierać w podejmowaniu wspólnych inicjatyw.

Źródło: MRiRW

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.