W sprawie pomocy dla polskich producentów mleka

Polskie organizacje rolnicze zrzeszone w Copa Cogeca wystąpiły ze wspólnym stanowiskiem w sprawie pomocy dla polskich producentów mleka do Komisarza ds. Rolnictwa Komisji Europejskiej Phila Hogana.

Żądają one w piśmie skierowanym do komisarza Hogana  notyfikacji Komisji Europejskiej dla programu pomocy producentom mleka, jaki przyjął polski rząd  pomoc finansowa dla gospodarstw mlecznych, które utraciły płynność finansową i umorzenie pozostałych kar mlecznych), wykupienia w ramach kolejnej transzy inwestycyjnej 1009 tysięcy ton mleka w proszku i 50 tysięcy ton masła po stałej cenie z przeznaczeniem tych produktów na przetwórstwo. Ponadto wprowadzenia dopłat eksportowych do produktów mlecznych na czas kryzysu, uregulowania popytu z podażą oraz skierowania przechowywanego mleka w proszku i masła na rynki trzecie lub do produkcji pasz dla zwierząt. Domagają się też rekompensat dla producentów mleka z budżetu Unii Europejskiej.

Nasze żądania podyktowane są bardzo trudną sytuacją na rynku mleka w Polsce i w innych krajach UE. Oczekujemy natychmiastowych działań w celu poprawy sytuacji. Brak pozytywnych decyzji zmusi polskie organizacje do zorganizowania akcji protestacyjnej w Brukseli – mówi Marian Sikora, przewodniczący Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności