W parkach i rezerwatach

Podlaska Izba Rolnicza apeluje do Ministra Środowiska o wprowadzenie zmian w Ustawie Prawo Łowieckie i Ustawie o Ochronie Przyrody umożliwiających odstrzał dzików w Parkach Narodowych i Rezerwatach Przyrody.

W ocenie PIR obecna forma odstrzału jest metodą nieefektywną. Rolnicy bowiem mimo redukcji dzików dalej skarżą się na ogromne straty w uprawach powodowane przez zwierzynę łowną
 
Problemem jest fakt, iż to właśnie w parkach i rezerwatach są mateczniki gdzie dziki mogą znaleźć schronienie i w niekontrolowany sposób się rozmnażać. Po czym poszukując pożywienia mogą się przemieszczać na duże odległości. Oczywiście jako rolnicy jesteśmy za poszanowaniem przyrody i nie chodzi nam o odstrzał prowadzony przez koła łowieckie – mówi Natalia Sikora.
 
Zdaniem PIR strzelać w parkach i rezerwatach powinny odpowiednio wyselekcjonowane i przeszkolone służby, aby odstrzał prowadzony był bez narażania parków na straty walorów przyrodniczych.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności