Ubezpieczenia upraw rolnych na nowych zasadach

Przygotowany przez resort rolnictwa projekt ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich trafił już do konsultacji społecznych. Celem nowelizacji jest przede wszystkim upowszechnienie sprzedaży pakietów ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich przy określeniu maksymalnych stawek taryfowych ( % z możliwością ich zwiększania dla roślin uprawianych na V klasie bonitacji do 12 % i na VI klasie bonitacji do 15 %.

W znowelizowanej ustawie zachowana zostanie możliwość wyboru przez producenta rolnego wybranych ryzyk do ubezpieczenia, przy czym zakłady ubezpieczeń będą konstruować wysokość stawek taryfowych w sposób zapewniający nie przekroczenie łącznych stawek taryfowych dla danej uprawy w wysokości 9 % z możliwością ich zwiększania dla roślin uprawnych na V klasie bonitacji do 12 % i na V klasie bonitacji do 15 %. Dopłata z budżetu państwa do składek ubezpieczenia będzie w każdym przypadku wynosiła 65 %.

Obi oba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności