Targowy weekend w Szepietowie

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie w najbliższy weekend (28 – 29 maja) organizuje kolejną już edycję Zielonej Gali i Targów Budownictwa Wiejskiego.

Zielona Gala to impreza poświęcona technologii produkcji pasz z użytków zielonych. Jak zapowiadają organizatorzy, dwudniowy pobyt w Szepietowie to szybki kurs przygotowawczy do sianokosów . W jednym miejscu rolnicy mają okazję dokonać przeglądu maszyn, kosztów ich eksploatacji i wydajności, a także zapoznają się z technologią zbioru.

Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego przyciągną do Szepietowa wystawców, prezentujących szeroką ofertę produktów dla budownictwa inwentarskiego oraz nowoczesne rozwiązania dla domu. W Szepietowie można będzie się dowiedzieć, jak nowocześnie i zgodnie z najnowszymi trendami wybudować oborę, chlewnię, budynek gospodarczy, czy dom.

Tegoroczna edycja targów będzie poświęcona systemom energooszczędnym. Odbędą się Dni z Odnawialnymi Źródłami Energii. Partnerem wydarzenia jest Optima Polska. Eksperci przedstawią praktyczne rozwiązania obniżające zużycie energii elektrycznej i cieplnej w gospodarstwach domowych i w działalności produkcyjnej gospodarstw. Opowiedzą o możliwościach zastosowania odnawialnych źródeł energii, zwracając uwagę na aspekty prawne, techniczne i ekonomiczne. Tegoroczną edycję zdominują pompy ciepła. Specjaliści przedstawią efektywność energetyczną i dostępność montażową tych urządzeń w ogrzewaniu budynków mieszkalnych. Będzie okazja obserwować na żywo pokazy odwiertów geotermalnych w technologii GRD – informuje PODR

PROGRAM – ZIELONA GALA
28 maja 2016 r. – SOBOTA

10.00 – Otwarcie Targów (tereny wystawowe)
Wykłady: (namiot PODR):
11.00 – Odpowiedni skład gatunkowy i odmianowy gwarancją wysokiego plonowania mieszanek traw w okresie suszy – Sebastian Kozłowski, Sowul&Sowul
11.45 – Agrotechnika użytków zielonych – Marcin Mierzejewski, DSV
11.00 – 15.00 Wycena koni: Czempionat Koni Sokólskich (Ring)
15.00 – Program ochrony zasobów genetycznych koni rasy zimnokrwistej typu sokólskiego i sztumskiego – dr Grażyna Polak, Instytut Zootechniki PIB (Budynek główny, sala nr.4)
29 maja 2016 r. – NIEDZIELA
10.00 – Konferencja: Pasze z użytków zielonych niezastąpionym komponentem dla bydła – Marcin Gołębiewski, SGGW w Warszawie (namiot wykładowy PODR)
11.00 – Pokaz czempionów – wręczanie pucharów (Ring)
11.30 – Rozstrzygnięcie konkursu: Hit Zielonej Gali
12.00 – Pokaz bezpiecznej obsługi maszyn do zbioru zielonek – KRUS w Białymstoku – Marek Milewski
12.15 – Pokazy Zielonej Gali:

  • Prezentacja doświadczeń PODR w Szepietowie
  • Pokaz techniczny tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego
  • Loteria – Wygraj bon o wartości 1000 zł

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności