fbpx

Niemal 700 tysięcy kur niosek zarażonych HPAI 

W zakładach firmy Cal-Maine Foods, największego producenta i sprzedawcy jaj w Stanach Zjednoczonych uzyskano pozytywny wynik testu na obecność wysoce zjadliwej grypy ptaków u około 684 000 kur niosek – donosi Poultry World. 

Ta ogromna ilość kur stanowi jedynie około 1,6% całkowitego stada firmy. Według USDA wykrycia te nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia publicznego i nie stanowią zagrożenia dla dostaw żywności. 

Samasz loteria - baner

Produkcja w zakładzie, w którym wykryto chorobę, została tymczasowo wstrzymana, firma pracuje nad zabezpieczeniem produkcji w innych zakładach, w których jak dotąd nie wykryto HPAI.  

Cal-Maine Foods wydała oświadczenie, w którym twierdzi, że wdrożyła i nadal utrzymuje solidne programy bezpieczeństwa biologicznego we wszystkich swoich lokalizacjach. Obowiązują dodatkowe rygorystyczne protokoły mające na celu zapobieganie narażeniu obiektu w Kansas na kontakt z innymi lokalizacjami, w tym z pobliskim kompleksem niosek firmy, w którym hoduje się około 1 miliona kur.  

źródło: Poultry World 

Baner Bayer Roundup
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.