Stabilizacja na rynku drobiu

Na rynku drobiu już od kilku tygodni obserwujemy stabilizację. Jedynie tylko ceny żywca indyczego podlegają niewielkim wzrostom.

Na przełomie maja i czerwca za indyki w punktach skupowych płacono 5,58 zł/kg czyli o 1 gr/kg więcej niż w poprzednim notowaniu, o 3 gr/kg więcej niż przed miesiącem oraz o 22,5% więcej niż przed rokiem. Natomiast cena kurcząt brojlerów, podobnie jak tydzień i miesiąc wcześniej, średnio wynosiła 3,46 zł/kg. Jednocześnie żywiec ten był nieco (o 0,5%) droższy niż przed rokiem.

– W krajowych zakładach drobiarskich tuszki kurcząt zbywano przeciętnie po 5,39 zł/kg, nieco taniej (o 0,4%) niż tydzień wcześniej oraz o 2% taniej niż przed miesiącem. Za tuszki indyków płacono średnio 9,15 zł/kg, o 2% więcej niż w poprzednim notowaniu i o 2 gr/kg więcej niż na przełomie kwietnia i maja br. W odniesieniu do notowań z analogicznego tygodnia 2018 r. tuszki kurcząt potaniały o 9%, a tuszki indyków o 13% podrożały – informuje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Źródło: KOWR