Równać Szanse 2016

W ramach Programu “Równać Szanse 2016” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży organizuje kolejną już edycję ogólnopolskiego konkursu grantowego “Równać Szanse”, którego celem jest wsparcie projektów organizacji pozarządowych, których celem ma być rozwój umiejętności społecznych młodych ludzi przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.

Programem „Równać Szanse” objęliśmy młodych ludzi w wieku 13-19 lat z miejscowości do 20 tys. mieszkańców. Chcemy, by na tym terenie za sprawą ciekawych projektów, młodzi ludzie mogli sprawdzić, w czym mają szanse być skuteczni i doceniani przez innych, tu gdzie mieszkają lub tam, gdzie się kiedyś być może przeprowadzą – wszędzie, gdziekolwiek będą chcieli żyć – informują organizatorzy konkursu.

O dotacje do 40 000 zł na działania trwające 15 miesięcy realizowane pomiędzy  1 lipca 2016 r., a 30 listopada 2017 r. (prowadzone ze stałą, minimum 20-osobową grupą młodzieży w wieku 13-19 lat) mogą ubiegać się organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń lub fundacji) z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców.

Jak udało się nam ustalić, uczestnikami zgłaszanych projektów mają być młodzi ludzie w wieku od 13 do 19 lat (ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców). Cyklicznymi działaniami powinna zostać objęta grupa co najmniej 20 tych samych uczestników przez 15 miesięcy trwania projektu.

Wnioski należy składać korzystając z elektronicznego systemu naboru wniosków znajdującego się na stronie www.Rownacszanse.pl. Aby złożyć wniosek należy zapoznać się ze znajdującą się na stronie szczegółową instrukcją postępowania. Wnioski należy złożyć do  10 marca 2016 r.

Obi oba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności