fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościPrzetrząsarka Vicon Fanex 1404C to prawdziwy król wydajności

Przetrząsarka Vicon Fanex 1404C to prawdziwy król wydajności

Będąca od niedawna w ofercie Kvernelanda przetrząsarka karuzelowa Vicon Fanex 1404C jest prawdziwym mistrzem wydajności, dzięki swojej szerkości roboczej przekraczającej 13 m. Dodatkowo dzięki koncepcji ramy nośnej, udźwig ciągnika nie jest czynnikiem ograniczającym i maszyna może być eksploatowana z ciągnikami od 80 KM.

Podczas transportu drogowego ciężar przetrząsacza spoczywa na układzie jezdnym, a nie na osi ciągnika, umożliwiając korzystanie z mniejszych ciągników, a jednocześnie umożliwiając większe szerokości robocze. Szeroki rozstaw kół zapewnia natomiast stabilną jazdę podczas transportu drogowego.

Przetrząsacz Fanex 1404C jest bardzo łatwy w użyciu. Wszystkie operacje są uruchamiane hydraulicznie oraz sterowane z kabiny ciągnika. Przetrząsacze wyposażone są w hydrauliczne przestawiania do pracy przy granicy pola, aby zapobiec wyrzucaniu zielonki do rowu lub poza miedzę. Mimo swoich dużych wymiarów przetrząsacz jest bardzo prosty w obsłudze. Jest on dostarczany z podwoziem w standardzie.

Dzięki przekładni ProLine w kąpieli olejowej nie jest wymagane codzienne smarowanie, a hydrauliczne przestawianie do pracy przy granicy pola, odchylania tylko dwie zewnętrzne karuzele. Ponadto maszyny te posiadają ramę transportową pozwalającą współpracować z ciągnikiem o małej mocy, która jest wykonana z dwóch zespawanych ze sobą U-kształtowników.

Dodatkowo przekładnie karuzel w przetrząsaczu nie stanowią elementu konstrukcyjnego ramy co zapewniać ma długowieczną oraz niezawodną pracę. Natomiast w przypadku przeciążeń powstających podczas pracy, nie są one przenoszone przez obudowy przekładni zapobiegając jej uszkodzeniu.

Jeśli chodzi natomiast o sama ramę tow przetrząsaczach Vicon Fanex posiada ona wyjątkowo solidną konstrukcję. Konstrukcja opiera się na dwóch U-kształtownikach złączonych ze sobą, a następnie starannie zespawanych. Końce elementów ram są szczelnie zamknięte zapewniając maksymalną wytrzymałość.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.