fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościKverneland przejął firmę ROC, aby poszerzyć ofertę o zgrabiarki taśmowe

Kverneland przejął firmę ROC, aby poszerzyć ofertę o zgrabiarki taśmowe

Kverneland, należący do Kuboty, przejął włoskiego producenta zgrabiarek taśmowych, firmę ROC. Oferta ROC pod względem zgrabiarek stanowić będzie to, czego dotychczas marka Kubota/Kverneland nie posiadała w swojej ofercie.

Zgrabiarki taśmowe są obecnie coraz bardziej popularne i stanowić mogą dobrą alternatywę, zwłaszcza ich większe wersje, dla wszechobecnej zgrabiarki czterowirnikowej.

Dla rolników i usługodawców jedną z głównych zalet jest zmniejszenie zanieczyszczenia kamieniami i wynikających z tego późniejszych problemów z paszami dla zwierząt.

Obecnie już wiele dużych gospodarstw mleczarskich martwi się mniej o każde źdźbło trawy, a bardziej o jakość produkowanej paszy, w której dużą rolę odgrywa właśnie czystość pozyskanego materiału.

Jednym z modeli z portfolio ROC jest m.in. model RT 880 o szerokości 8,85 m, który jest wyposażony w sześciobelkowy podbieracz, który odkłada materiał na pas o szerokości 1 m. Może to układać grabiony materiał na lewo lub na prawo lub tworzyć centralny pokos, który jest zwykle bardziej kwadratowy i puszysty niż pokos zgrabiarki karuzelowej.

Więcej informacji odnośnie przejęcia ROC i strategii firmy Kubota/Kverneland pojawi się pod koniec czerwca i to wówczas będzie już wiadomo jakie konkretnie produkty będą oferowane na poszczególnych rynkach.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.